Szkolenia

Szkolenie, kurs: Projekt „Aktywni na łódzkim rynku pracy”

w kategorii: Szkolenia Unijne

Projekt „Aktywni na łódzkim rynku pracy”

Projekt „Aktywni na łódzkim rynku pracy” jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa: VIII „Zatrudnienie”, Działanie: VIII.2 „Wsparcie aktywności zawodowej osób po 29 roku życia”, Poddziałanie VIII.2.1 „Wsparcie aktywności zawodowej osób po 29 roku życia”, numer Projektu RPLD.08.02.01-10-0051/19.

Projekt „Aktywni na łódzkim rynku pracy” jest realizowany w okresie od 01.10.2019r. do 31.12.2020r. na terenie województwa łódzkiego.

Celem Projektu do 31.12.2020r. jest realizacja kompleksowego, zindywidualizowanego programu aktywizacji zawodowej 70 osób (39 kobiet i 31 mężczyzn).

Projekt jest adresowany do 70 osób w wieku 30 lat i więcej, zamieszkałych zgodnie z KC/ uczących się w woj. łódzkim, pozostających bez zatrudnienia tj. osoby bezrobotne (56 os.) oraz bierne zawodowo (14 os.), w szczególności znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji życiowej w tym:
• 50+ (18 os.),
• o niskich kwalifikacjach (42 os.),
 z niepełnosprawnościami (4 os.)
 kobiety (39 os.)

 

Szkolenia w projekcie:

  • Magazynier z obsługą wózków jezdniowych podnośnikowych,
  • Opiekun osób starszych/ niesamodzielnych,

  • Kurs gastronomiczny

W naszym ośrodku szkoleniowym kursy i szkolenia ukończyło już wiele firm i osób prywatnych z miast: Sieradz, Zduńska Wola, Kalisz, Wieluń, Turek oraz Łask.

Kto może zostać operatorem?

jeżeli:

  • masz ukończone 18 lat,
  • wykształcenie co najmniej podstawowe,
  • aktualne zaświadczenie lekarskie stwierdzające, że kandydat może wykonywać zawód operatora maszyn określonej specjalności,
  • posiadasz udokumentowany miesięczny staż pracy w obsłudze techniczno – eksploatacyjnej maszyn określonej specjalności (w przypadku braku miesięcznego stażu pracy ośrodek oferuje przygotowanie wstępne kandydata na operatora !!!)

możesz wziąć udział w kursie i uzyskać uprawnienia.

Kto prowadzi szkolenia?

kursy prowadzone są przez wysokokwalifikowaną kadrę wykładowców i instruktorów z przygotowaniem merytorycznym oraz pedagogicznym.

do realizacji zajęć szkoleniowych wykorzystywane są modele elementów maszyn (przekroje silników, sprzęgła, przekrój skrzyni biegów), filmy video, foliogramy, przekroje gaśnic oraz fantom do nauki udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku. w procesie nauczania wykorzystywane są również przykładowe dokumentacje techniczno-ruchowe maszyn i wzory dokumentacji eksploatacyjnej.

Jak wygląda egzamin?

po ukończeniu szkolenia uczestnik przestępuje do egzaminu składanego przed komisją imbigs, który odbywa się w naszym ośrodku szkoleniowym. pierwszym etapem jest egzamin praktyczny. po uzyskaniu pozytywnej oceny z tej części egzaminu słuchacz przystępuje do egzaminu ustnego.

Jakie otrzymam uprawnienia?
książka operatora maszyn roboczych

po zdaniu egzaminu słuchacz otrzymuje wpis do książki operatora maszyn roboczych zgodnie z rozporzndzeniem ministra gospodarki z dnia 20 września 2001 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas eksploatacji maszyn i innych urządzeń technicznych do robot ziemnych, budowlanych i drogowych.

uprawnienia honorowane są także we wszystkich krajach ue.

na życzenie klienta możemy wydać subskrypcję uzyskanego uprawnienia w języku angielskim.

Masz pytania - skontaktuj się z nami.

Ośrodek Szkolenia, Konsultacji i Doradztwa Ochrony Pracy

98-200 Sieradz, ul. Wojska Polskiego 42

tel./fax 43 827 17 20, 43 827 46 12

tel. kom. 508 352 792, 511 577 178

napisz do nas: oskdop@zdnet.pl